Pokud potřebujete pomoc s vytvořením objednávky. Neváhejte, rád pomůžu 605 105 026 - Viktor
 

Whisky kvasnice 12% (pro obilný a kukuřičný kvas)

 

Aktivní kvasinky Alcotec Turbo Whisky jsou vysoce účinné kvasinky, využívané mnoha whisky palírnami po celém světě. Tyto kvasinky jsou bohaté na enzymy Amylase-AG-ALFA-AMYLAS, které jsou klíčové pro proces fermentace. Tyto průmyslové enzymy urychlují rozklad viskozity želatinizovaného škrobu, což je zásadní pro úspěšný průběh kvašení.

Alcotec Turbo Whisky kvasinky jsou univerzální a vhodné pro fermentaci různých druhů obilí a škrobu, jako je ječmen, žito, kukuřice, pšenice, rýže, brambory a další. S touto širokou paletou surovin můžete snadno vytvořit základ pro vaši whisky.

Balení Alcotec Turbo Whisky kvasinek je připraveno pro objem 25-30 litrů, což vám poskytuje dostatek kvasinek pro efektivní fermentaci vaší whisky. Stačí postupovat podle následujících kroků:

 1. Příprava moštu: Vyberte si oblíbený druh obilí nebo škrobu, například ječmen, kukuřici nebo brambory. Připravte 25-30 litrů moštu a ujistěte se, že je čistý a připravený k fermentaci.

 2. Přidání kvasinek: Otevřete balení kvasinek a přidejte je přímo do moštu. Kvasinky se rychle rozptýlí po moštu, a tak bude fermentace efektivní.

 3. Fermentace: Převeďte směs moštu a kvasinek do kvasné nádoby. Uzavřete nádobu kvasnou zátkou a umístěte ji na místo s teplotou mezi 20-30°C. Tato teplota je ideální pro rychlou a úspěšnou fermentaci.

 4. Kontrola kvašení: Během následujících dní sledujte průběh fermentace. Aktivní kvašení můžete poznat podle bublání a vzniku pěny.

 5. Dokončení fermentace: Fermentace je ukončena, když přestane aktivní bublání. To může trvat několik dní až týdnů. Doporučujeme provést hydrometrický test pro ověření konečné hustoty.

Alcotec Turbo Whisky kvasinky jsou klíčem k úspěšné výrobě whisky. Dodržujte návod a postupujte podle doporučených teplot a postupů fermentace. S těmito kvasinkami dosáhnete vynikajících výsledků při výrobě vaší vlastní whisky plné chuti a aromatu.

Váha balení: 23 gramů
Země původu: GB
Výrobce: Alcotec

Dostupnost Vyprodáno
110 Kč
Kód produktu 1633
Značka Alkotec
Kategorie Turbokvasinky, kvasnice
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Použití kvasinek Alcotec Turbo Whisky:

 1. Příprava základu: Připravte vaše obiloviny, jako je ječmen nebo žito, a pomelte je hrubě. Pokud máte možnost, nechte obiloviny předem vyklíčit: namočte je do vlažné vody a nechte stát 24 hodin. Tento proces podporuje enzymatickou činnost a zlepšuje výnos alkoholu.

 2. Přidání cukru: Připravte cukrový sirup tím, že rozpustíte 2-3 kg cukru ve vroucí vodě. Přidejte tento sirup do připravených obilovin.

 3. Přidání kvasinek: Obsah sáčku kvasinek Alcotec Turbo Whisky posypte na povrch připravené směsi obilovin a cukru.

 4. Promíchání: Nechte směs působit při pokojové teplotě po dobu 20 minut. Poté směs důkladně promíchejte, aby se kvasinky a enzymy rovnoměrně rozptýlily.

 5. Fermentace: Převeďte směs do kvasné nádoby. Fermentace začne během 3-6 dní v závislosti na použitých surovinách a okolní teplotě. Během tohoto procesu se cukry mění na alkohol a dochází k vývoji charakteristických aroma a chuti.

 6. Optimalizace výtěžnosti alkoholu: Pro zvýšení výtěžnosti alkoholu můžete přidat další 2-3 kg cukru. Tento postup přispívá ke zvýšení alkoholového obsahu výsledného produktu.

 7. Důležité rady: Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud jsou obiloviny hrubě namleté. Kvasinkové balení obsahuje veškeré potřebné živiny, vitamíny a mikroelementy, takže není třeba přidávat žádné další zlepšovače.

Pamatujte, že proces fermentace závisí na druhu surovin a okolní teplotě. Sledujte průběh fermentace a po dosažení požadovaného výsledku můžete přistoupit k dalším krokům výroby whisky.

Hmotnost 0.023 kg
Brand: Alcotec
Druh kvasu: Obilný,bramborový kvas, Speciální

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: