Pokud potřebujete pomoc s vytvořením objednávky. Neváhejte, rád pomůžu 605 105 026 - Viktor

Tipy na péči o litinové nádobí

Litinové nádobí je nejsilnější a nejodolnější. Jeho spolehlivost je známá po celém světě. Péče o něj není nijak náročná, ale doporučujeme čištění po každém vaření, které zahrnuje tři jednoduché kroky.

1 - Vyčistit: Umyjte litinové nádobí teplou vodou s trochou saponátu. Pokud jsou částice jídla připálené a silně přilepené k povrchu, nalijte do nádobí vodu a vařte 3-5 minut. Poté nádobí vydrhněte kartáčem nebo škrabkou a očistěte povrch nádobí od zbytků jídla. Nakonec opláchněte nádobí.

2 - Vysušit: Čisté nádobí otřete ručníkem a důkladně osušte. Nechte nádobí vyschnout, aby se zabránilo vzniku rzi.

3 - Vymazat: Vymažte tenkou vrstvu suchého nádobí olejem zvenku i zevnitř. Nepoužívejte příliš mnoho oleje, aby nádobí nebylo lepkavé. Přebytečný olej snadno odstraňte papírovou utěrkou nebo ubrouskem.

Často kladené otázky:

Je možné namáčet litinové nádobí?
Ne! Dlouhodobý kontakt litinového nádobí s vodou povede k vzniku rzi. Pokud jsou částice jídla připálené a silně přilepené k povrchu, je lepší nalít do nádoby vodu a vařit 3-5 minut, vychladnout a otřít kartáčem nebo škrabkou na nádobí. To bude stačit k úplnému vyčištění vašeho litinového nádobí.

Je možné k čištění litinového nádobí použít běžný saponát na nádobí?
Ano, je to možné. Malé množství jemného mycího prostředku vaše litinové nádobí nezničí. Vysoká koncentrace mýdla povede k odstranění ochranné vrstvy, ale tu můžete kdykoliv obnovit.

Je možné použít kovovou škrabku na čištění litinového nádobí?
Ano, k čištění litinového nádobí od silného znečištění v důsledku vaření můžete použít běžn

Koupit litinové nádobí

Koupit Litinové pánve

Koupit Litinový hrnec

Zdroj: Internetový obchod „EkoNádobí“ 

Autor:  Viktor Mykhailiuk