Pokud potřebujete pomoc s vytvořením objednávky. Neváhejte, rád pomůžu 605 105 026 - Viktor

Příprava kvasu z brambor a jiných hlíz

Rady pro zpracování brambor, topinamburu a dalších kořenů a hlíz:

  1. Čistota: Před zpracováním je důležité důkladně očistit a umýt brambory, topinambur a další kořeny či hlízy. Tím se zabrání kontaminaci bakteriemi.

  2. Doba zpracování: Ideální doba pro zpracování brambor, topinamburu a podobných plodin je od brzkého jara až do příchodu prvních mrazů.

  3. Příprava plodin: Doporučuje se důkladně rozemlet brambory, topinambur a další plodiny. Mletí by mělo být co nejjemnější, což zlepší konečnou výtěžnost. Doporučuje se použít mlýnek na ovoce nebo drtič.

  4. Hodnota pH: Důležitá je správná hodnota pH, která by se měla pohybovat v rozmezí 3,0-3,2 pH. Tím se zabrání možnému napadení bakteriemi nebo plísněmi. Pro úpravu pH lze použít přípravek Erbslöh-pH-Senker.

  5. Použití enzymů: Pro zkapalnění tvrdých plodin, jako jsou brambory, topinambur a další, se doporučuje použití enzymu Distizym FM-TOP.

  6. Použití kvasnic: Lze použít turbo kvasnice s tolerancí alkoholu do 20%, které obsahují živiny a vitamíny. Silnější kvasnice se nedoporučují, protože potenciál plodů není tak vysoký. Často se používají kvasinky Spiriferm s přidáním vitamínů a živin z Vitamin Combi. Kvasnice zajistí plynulé a kvalitní kvašení a vysokou výtěžnost.

  7. Teplota kvašení: Je vhodné umístit kvas na místo bez průvanu, kde se teplota pohybuje mezi 24-26 °C.

  8. Před destilací: Po skončení kvašení se doporučuje přidat odpěňovací přípravek Schaum-ex. Brambory a topinambur mají tendenci hodně pěnit.

    Zdroj: Internetový obchod „EkoNádobí“ 

    Autor:  Viktor Mykhailiuk