Pokud potřebujete pomoc s vytvořením objednávky. Neváhejte, rád pomůžu 605 105 026 - Viktor

Jak držet a uložit alkoholické nápoje doma

Když nápoj stárne v sudu, musí být uchováván na chladném a vlhkém místě, kde nebudou poblíž žádné zdroje tepla a vzduch bude trochu odvětráván. Pak bude možné snížit takzvaný „andělský podíl“ - odpařený produktu - pouze na 5–10% celkového objemu ročně. Pro srovnání: v běžném bytě se za rok může ze sudu odpařit 50 až 70% celkového objemu. Čím menší je objem sudu, tím více kapaliny přichází do styku se dřevem. Výsledkem je, že nápoj dozrává rychleji, ale může se také rychleji odpařovat.

Doporučené podmínky:

vlhkost vzduchu - od 80 do 85%;
teplota - od +10 do +17 stupňů Celsia.
Víno a lehké nápoje se nejlépe uchovávají při teplotě asi +12 stupňů, koňak a lihovina při teplotě +16 stupňů. Pokud je teplota vyšší, nápoj se vypařuje příliš rychle, pokud je nižší, dozrává pomaleji.

Dostatečnou vlhkost lze dosáhnout umístěním nádrže na vodu poblíž sudu. Pokud potřebujete vytvořit vlhkost pouze v blízkosti sudu a ne v celé místnosti, můžete pod něj vložit talíř vody a poté jej přikrýt nějakou deskou.

Při skladování nápoje v moderním bytě bude lepší nejprve potřít sud včelím voskem. Vosk bude nutné zahřát fénem a rovnoměrně natřít na sud, poté, co sud namočíte a utřete do sucha. Dužiny a dno musí být také zpracovány, ale dva nebo tři dužiny ve spodní části mohou být ponechány v původním stavu, aby nebránily výměně plynu. Existuje další recept na stárnutí nápoje doma: musíte dát sud do krabice, která je z vnitřní strany nabílená, a do té stejné krabice dát i misku s vodou, abyste udrželi správnou vlhkost.