Pokud potřebujete pomoc s vytvořením objednávky. Neváhejte, rád pomůžu 605 105 026 - Viktor

Recept na přípravu obilného nebo kukuřičného kvasu

Příprava kvasu obsahujícího škrob (25 litrů):

 1. Semlete 5-6 kg obilí nebo kukuřici na jemnou drť a ohřejte čistou vodu na teplotu 90°C. Množství vody by mělo být 4x větší než množství semleté suroviny.

 2. Zahřátou vodu přidejte do kvasné nádoby k semleté surovině a důkladně promíchejte. Počkejte, až teplota směsi klesne na 45-50°C.

 3. Přidejte enzymy na obilniny a znovu promíchejte. Nechte směs odležet po dobu 2 hodin.

 4. Změřte pH kvasu a upravte ho na hodnotu 5-6,5 pH. K úpravě pH můžete použít kyselinu citrónovou a měřit pomocí indikátorových papírků.

 5. Jakmile se teplota směsi sníží na přibližně 25°C, přidejte do směsi kvasnice a opět důkladně promíchejte.

 6. Dbejte na to, aby kvasnou nádobu nezaplnili úplně, nechte asi 1/5 objemu volného prostoru pro správný průběh kvašení. Uzavřete kvasnou nádobu hermeticky a na víko umístěte kvasnou zátku (bublátor). Nechte směs kvasit při teplotě 18-20°C po dobu přibližně 1 týdne.

 7. Jakmile přestane kvasná zátka bublat, kvašení je dokončeno. Můžete zkontrolovat hodnoty kvasu pomocí hustoměru nebo oechslemetru.

 8. Nechte kvas kompletně vyčistit, aby se kvasnice a nečistoty usadily na dno nádoby. Proces čiření můžete urychlit použitím čiřícího prostředku nebo umístěním nádoby na chladné místo.

 9. Po vyčištění můžete kvas přelít, aby jste odstranili veškeré nečistoty.

   

  Zdroj: Internetový obchod „EkoNádobí“ 

  Autor:  Viktor Mykhailiuk