ekonadobi.com na Firmy.cz
  • 1 z 2
 

Dubový soudek 3 l

 

Dubový soudek 3 l

dubový soudek žíhaný 
material sudu - dubové dřevo
druh dubů - evropský dub (Quercus robur a Quercus petraea)
nerezová obruč 

Varianta dubových sudů:

1) Podstavec a zatka
2) Podstavec a zatka plus pipa (kohoutek)

Sud je hlavní nástroj při přípravě alkoholických nápojů vysoké kvality. Dřevěné sudy nikdy neztratí svůj význam mezi fanoušky domácích vín, likérů, rumu, whisky atd. Neexistuje žádný jiný vhodný kontejner na výrobu domácích lihovin. Znalci alkoholu vědí, že slivovice, víno a další domácí alkoholické nápoje, které i na krátkou dobu stojí v dubovém sudu, chutnají plnější, jasnější a barva lihovin získává luxusní odstín.
Dostupnost Zvolte variantu Na dotaz (> 5 ks) Na dotaz (5 ks)
Varianta
1 700 Kč 1 750 Kč od 1 700 Kč
   
Kategorie VOSKOVANÉ SUDY
 

BEZ LEPIDLA

Při výrobě našich dubových sudů se nepoužívá žádné lepidlo. Sudy jsou vyráběny klasickou metodou.

ZARUKA

Pokud při přípravě nebo použití zjistíte závadu, vyměníme nebo vrátíme peníze.

KONZULTACE

Pokud potřebujete pomoc s přípravou sudu nebo máte nějaké další otázky, vždy rádi pomůžeme.

NÁVOD NA POUŽITÍ DUBOVYH SUDŮ A SOUDKŮ

Před použitím k plnění dubových sudů je nutné umýt. Dubové dřevo je nasyceno velkým množstvím aromatických, vkusných, konzervačních, antiseptických a dalších užitečných látek. Nový produkt má velmi vysokou koncentraci, proto musíte naplnit sud až po okraj obyčejnou studenou vodou z kohoutku nebo studny. Musíte vyměnit vodu jednou denně nebo každý druhý den, dokud voda přestane zhnědnout. Sud není lepený, takže Vám začne na některých místech prosakovat to je normální jev, není třeba se bát a sud reklamovat. Do 5-10 dnů se sud uzavře, zacelí a již nebude prosakovat. Poté, když voda z dubového sudu stane průhlednou, musí být sud opařen vroucí vodou. Nalijte vroucí vodu do sudu (čím více, tím lépe) a převalte ji tak, aby horká voda navlhčila všechny stěny sudu. (POZOR!!! pokud je sud navoskovan, nelze použít horkou vodu. Tento krok přeskočte.)

DŮLEŽITÉ!!! Je zakázáno vychladnout vroucí vodu v sudu, pokud jsou v místnosti cizí zápachy (benzín, barvy, cigaretový kouř a t. d.), dub je může vtáhnout do sebe. 

Po použití sudy na víno je nutno promyt roztokem sody (200 gramů na 10 litrů vody) a mnohokrát se propláchnout vodou. Pokud byl sud byl používán, nemůže být skladován bez tekutiny. Naplňte trochu vody (stačí 1 litr), pak sud nevyschne. Musíte vyměnit vodu alespoň jednou za měsíc a lépe – jednou za dva týdny.

Pokud jste si zakoupili dubový sud, ale ještě ho nepoužíváte, umístěte jej na vlhké a chladné místo (sklep) tak, aby si ve dřevu zachovalo přirozenou vlhkost. Nejlepší je uchovávat víno a koňak ve vlhkých místnostech – sklepech, kde bude vypařování produktu (tzv. Andělský podíl) minimální (5-10% ročně). Pokud do bytu umístíte sud palenky, zejména do blízkosti baterie, pak může odpařování za rok dosáhnout 50-70%.

Čím menší je objem sudu, tím větší je kontakt kapaliny s dubovým povrchem, tím rychlejší produkt dozrává, ale také větší procent odpařování.

CO DĚLAT ZE SOUDEM ZAKAZANO!!!!

Přátelé, kvalita a chuť vašeho hotového nápoje závisí na mnoha faktorech: dobré suroviny, správná destilace a kompetentní stárnutí v sudu. K sudům máme zvláštní přístup, takže vám rádi řekneme, jak s nimi zacházet a proč.

  • NENECHÁVEJTE sud lakem, barvami nebo jinými chemickými sloučeninami. Dub dokonale pohlcuje všechny chutě a pachy do sebe a pak ho dává k pití. Přinejmenším bude chuť nápoje zkažená, nanejvýš - vaše zdraví. Neriskujte taková rizika!
  • NEPLNĚTE sud nápoji, které by mohly způsobit nadměrný tlak v sudu! Patří mezi ně: pivo, kvas, mladá hrací vína. Sud není navržena pro tlak, který tyto nápoje mohou vytvořit - nemůžete jít proti fyzice!
  • NENECHÁVEJTE sud v kritických podmínkách! Pro skladování jsou velmi důležité dva faktory - teplota a vlhkost. Ideální teplota je 14-18 stupňů. Pokud je teplota nižší, pak se všechny procesy zrání nápoje zpomalí, pokud je teplota vyšší, nápoj se vypařuje rychleji, než je nutné (Andělskžý podíl). Také vysoké teploty mohou významně snížit stupeň nápoje, protože alkohol se nejprve odpaří. Vnitřní vlhkost by měla být alespoň 70-75%. Nižší vlhkost vysuší vnější část sudu, což může způsobit netěsnosti. Chcete-li udržovat vlhkost, můžete na sud navlhčit ručník a vyměnit jej, když vysuší, nebo uměle zvlhčit vzduch. Například pomocí zvlhčovače vzduchu. Ideálním pokojem by přirozeně byl sklep.
  • NEDÁVEJTE do sudu více než 65% alkoholu! V takovém nápoji je podíl alkoholu příliš vysoký, což zaprvé příliš vysušuje sud, zadruhé je alkohol velmi tekutý a existuje vysoká pravděpodobnost úniku z sudu. Mělo by se zejména pamatovat na to, že skladování za podmínek nízké vlhkosti obsah alkoholu dále zvýší.

Sud není pro každého. Pouze pro ty, kteří vědí, co chtějí, a jsou připraveni usilovat o výsledek!

Ahoj přátelé, jmenuji se Victor. Máte-li jakékoli dotazy týkající se našich produktů nebo jiné dotazy týkající se našeho webu, volejte na tel. 602-807-403. Já nebo moji kolegové vám rádi pomůžeme.

Rozměry (D x Š x V), mm. 25.5x21.5x21.5
Objem, L. 3
Hmotnost, kg. 2.8

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: