Pokud potřebujete pomoc s vytvořením objednávky. Neváhejte, rád pomůžu 605 105 026 - Viktor

Výhody a nevýhody proutěného nábytku

 

Výhody proutěného nábytku:

 1. Estetická přitažlivost: Proutěný nábytek nabízí nadčasovou eleganci, která může doplnit jakýkoli dekorační styl. Od rustikálního po moderní, přidává přírodní krásu a teplo do jakéhokoli prostředí.

 2. Lehkost: Jednou z nejvýznamnějších výhod proutěného nábytku je jeho lehkost, což jej činí snadným na přesun a přeskládání podle vašich dekorativních potřeb nebo při čištění.

 3. Odolnost: Vysoce kvalitní proutěný nábytek je docela odolný, zejména když je vyroben z syntetických materiálů, jako je resin nebo polyetylenový proutí. Tyto materiály jsou odolné vůči blednutí, praskání a louhování, což je činí ideálními pro venkovní použití.

 4. Pohodlí: Proutěný nábytek je obecně velmi pohodlný, zejména když je doplněn měkkými polštáři. Poskytuje pevnou, ale flexibilní oporu zad, která se přizpůsobuje tělu.

 5. Ekologičnost: Přírodní proutěný nábytek je vyroben z obnovitelných zdrojů, jako je rattan, bambus nebo vrba, což jej činí ekologicky přívětivou volbou pro ekologicky uvědomělé spotřebitele.

   

Nevýhody proutěného nábytku:

 1. Údržba: Přírodní proutěný nábytek vyžaduje pravidelné čištění a údržbu, aby se předešlo plísním a houbám, zejména pokud je používán venku. Může být nutné jej pravidelně přelakovávat nebo přemalovávat, aby si zachoval vzhled a trvanlivost.

 2. Citlivost na povětrnostní podmínky: Zatímco syntetický proutěný nábytek je navržen tak, aby odolával prvkům, přírodní proutí je citlivější na poškození způsobené deštěm, vlhkostí a extrémními teplotami.

 3. Cena: Vysoce kvalitní proutěný nábytek může být drahý kvůli složitému procesu pletení a ceně materiálů. Syntetické varianty mohou být dostupnější, ale mohou se lišit kvalitou.

 4. Pohodlí bez polštářů: Bez vhodných polštářů může být proutěný nábytek tvrdý a nepohodlný. Cena vysoce kvalitních, odolných vůči povětrnostním vlivům polštářů se může sčítat.

 5. Křehkost: V závislosti na kvalitě a typu proutí může být některý nábytek křehký a náchylný k rozplétání nebo lámání, pokud o něj není řádně pečováno.

Závěr:

Proutěný nábytek může být krásným a praktickým doplňkem jakéhokoli domova, nabízející směs stylu, pohodlí a trvanlivosti. Nicméně je důležité zvážit požadavky na údržbu, povětrnostní podmínky a váš rozpočet při rozhodování, zda je proutěný nábytek správnou volbou pro váš prostor. Ať už si vyberete přírodní nebo syntetické proutí, pochopení těchto výhod a nevýhod vám pomůže učinit informované rozhodnutí a užívat si vaše nábytek po mnoho let.

Zdroj: Internetový obchod „EkoNádobí“ 

Autor:  Viktor Mykhailiuk