JAK VYDRŽET A ULOŽIT ALKOHOLICKÉ NÁPOJE DOMA

Jak vydržet a uložit alkoholické nápoje doma

Když nápoj stárne v sudu, musí být uchováván na chladném a vlhkém místě, kde nebudou poblíž žádné zdroje tepla a vzduch bude trochu odvětráván. Pak bude možné snížit takzvaný „andělský podíl“ - odpařený produkt - pouze na 5–10% celkového objemu ročně. Pro srovnání: v běžném bytě se za rok může ze sudu odpařit 50 až 70% celkového objemu. Čím menší je objem válce, tím více kapaliny přichází do styku se dřevem. Výsledkem je, že nápoj dozrává rychleji, ale může se také rychleji odpařovat.

Doporučené podmínky:

vlhkost vzduchu - od 80 do 85%;
teplota - od +10 do +17 stupňů Celsia.
Víno a lehké nápoje se nejlépe uchovávají při teplotě asi +12 stupňů, koňaku a lihovin - při teplotě +16 stupňů. Pokud je teplota vyšší, nápoj se vypařuje příliš rychle, pokud je nižší, dozrává pomaleji.

Dostatečné vlhkosti lze dosáhnout umístěním nádrže na vodu poblíž sudu. Pokud potřebujete vytvořit vlhkost pouze v blízkosti sudu, a ne v celé místnosti, můžete pod něj vložit talíř vody a poté jej něco přikrýt deskou.

Při uchovávání nápoje v moderním bytě bude lepší nejprve potřít hlaveň včelím voskem. Bude nutné jej zahřát fénem a rovnoměrně natřít na hlaveň, poté, co ji namočíte a otřete do sucha. Zvonkohry a dno musí být také zpracovány, ale dva nebo tři nýty ve spodní části mohou být ponechány, aby nebránily výměně plynu. Existuje další recept na stárnutí nápoje doma: musíte dát hlaveň do krabice, která je z vnitřní strany nabílená, a do stejné krabice dát misku s vodou, abyste udrželi vlhkost.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.