Doporučení na zrání alkoholických nápojů v sudech

Když nápoj se stárne v sudu, musí být skladován na chladnem a vlhkém místě, kde nebude v blízkosti poblíž žádný zdroj tepla a vzduch bude mírně odvětráván. Pak bude možné snížit takzvaný "andělský podíl" - odpařený produkt – pouze na 5-10% celkového objemu za rok. Pro srovnání: v normálním bytě z sudu se může odpařit po dobu jednoho roku od 50% do 70% celkového objemu. Čím menší je objem sudu, tím více kapaliny se stýká s dřevem. Výsledkem je, že nápoj zraje rychleji, ale může se taky rychleji odpařit.

Doporučené podmínky:

  • vlhkost vzduchu: 80 – 85%;
  • teplota: od +10 do +17 stupňů Celsia

Víno a lehké nápoje se nejlépe stárnout při teplotě asi +12 stupňů, koňák, rum a jine destiláty při teplotě +16 stupňů. Pokud bude teplota vyšší, nápoj se bude odpařovat příliš rychle, pokud bude nižší – bude zrát pomaleji.

Dostatek vlhkosti může být vytvořen tím, že umístíte lavor s vodou vedle sudu. Pokud potřebujete vytvořit vlhkost pouze vedle sudu, a ne v celé místnosti, můžete umístit pod něho talíř s vodou, a potom spolu s talířem přikrýt něčím.

Když stárnete nápoj v moderním bytě, bylo by lepší předem natřít sud včelím voskem. Bude třeba rozehřát fénem a rovnoměrně namazat sud, předem promočit ho a utřít do sucha. Existuje ještě jeden recept pro stárnutí nápoje doma: umístíte sud do krabici, která bude uvnitř vybílená, a v této krabice taky položte mísu s vodou, aby udržovat vlhkost.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.