Co dělat ze soudem zakazano!!!!

Přátelé, kvalita a chuť vašeho hotového nápoje závisí na mnoha faktorech: dobré suroviny, správná destilace a kompetentní stárnutí v sudu. K sudům máme zvláštní přístup, takže vám rádi řekneme, jak s nimi zacházet a proč. 

- NEVRTÁVEJTE další otvory do sudu. Čím více otvorů má dřeveny sud, tím větší podíl andělů a pravděpodobnost úniku.

- NEVRTÁVEJTE otvory v hlavni mezi dvěma nýty! Otvor musí být v jednom nýtu, jinak dřevo začne praskat. Pomocí 20mm hrotu zapadněte do rámů.

- NEVOSILUJTE hlaveň, dokud nedojde k namáčení. Takže ji předem připravíte o příležitost být nasycen správným množstvím vlhkosti.

- NEZAKRÝVEJTE celou hlaveň voskem! Zaprvé to naruší správnou výměnu plynu v nápoji, stejně tak ho můžete nalít do skleněné nádoby s hranolkami. Zadruhé, při zakrytí hlavně se vosk může dostat pod obruče. Obruče mohou odletět a už se nehodí na místo, protože hlaveň se stala příliš kluzkou pro kov. Pokud považujete za nutné voskovat hlaveň, dělejte to pouze podél konců a zvonků nýtů - tímto způsobem snížíte podíl andělů, aniž byste narušili výměnu plynu a nechali obruče na místě.

- NENECHÁVEJTE hlaveň lakem, barvami nebo jinými chemickými sloučeninami. Dub dokonale pohlcuje všechny chutě a pachy do sebe a pak ho dává k pití. Přinejmenším bude chuť nápoje zkažená, nanejvýš - vaše zdraví. Neriskujte taková rizika!

- NEPLNĚTE hlaveň nápoji, které by mohly způsobit nadměrný tlak v sudu! Patří mezi ně: pivo, kvas, mladá hrací vína. Hlaveň není navržena pro tlak, který tyto nápoje mohou vytvořit - nemůžete jít proti fyzice! Pokud ale opravdu chcete, upozorněte nás při objednávce, že potřebujete sud na pivo nebo kvas. V tomto případě vyrobíme zesílený nýt a přidáme pár obručí.

- NENECHÁVEJTE hlaveň v kritických podmínkách! Pro skladování jsou velmi důležité dva faktory - teplota a vlhkost. Ideální teplota je 14-18 stupňů. Pokud je teplota nižší, pak se všechny procesy zrání nápoje zpomalí, pokud je teplota vyšší, nápoj se vypařuje rychleji, než je nutné (podíl andělů). Také vysoké teploty mohou významně snížit stupeň nápoje, protože alkohol se nejprve odpaří.
Vnitřní vlhkost by měla být alespoň 70-75%. Nižší vlhkost vysuší vnější část hlavně, což může způsobit netěsnosti. Chcete-li udržovat vlhkost, můžete na hlaveň navlhčit ručník a vyměnit jej, když vysuší, nebo uměle zvlhčit vzduch. Například pomocí zvlhčovače vzduchu.
Ideálním pokojem by přirozeně byl sklep nebo suterén.

- NEDÁVEJTE do sudu více než 65% alkoholu! V takovém nápoji je podíl alkoholu příliš vysoký, což zaprvé příliš vysušuje hlaveň, zadruhé je alkohol velmi tekutý a existuje vysoká pravděpodobnost úniku z hlavně. Mělo by se zejména pamatovat na to, že skladování za podmínek nízké vlhkosti obsah alkoholu dále zvýší. Pokud opravdu chcete drink s tóny dubu, ale chcete ponechat sílu více než 65-70%, dubové chipsy by byly dobrou alternativou.
Sud není pro každého. Pouze pro ty, kteří vědí, co chtějí, a jsou připraveni usilovat o výsledek!